صفحه اصلي | فهرست مقالات | مطالب جديد | خبرنامه | نقشه سايت | طراحي وب | نسخه جديد سايت | جستجو | نسخه جديد سايت | پرسش و پاسخ

 
بخش ها
 • معرفي ماشين آلات صنعتي بازديد : 703


 • معرفي ماشين سازان بازديد : 638


 • شبكه هاي هوشمند توزيع برق Smart Grid & MicroGrid بازديد : 741


 • انرژي هاي تجديدپذير (نو ) بازديد : 737

 • آب - خورشید - باد - ژئوترمال - بایومس - پیل سوختی و ...
 • دعوت به همكاري بازديد : 694


 • مزايده و مناقصه بازديد : 595


 • عضويت در خبرنامه بازديد : 462

 • با عضویت در خبرنامه آخرین مطالب سایت را دریافت کنید
 • لينك هاي منتخب بازديد : 931


 • لينك هاي مفيد بازديد : 2893


 • سايت هاي مرتبط

 • هك رشد هكر رشد استارتاپ ها


 • فيلدباس و اتوماسيون

 • شبكه فيزيك هوپا

 • كارگاه هواشناسي

 • مهندسي برق

 • مجله در مورد سنسورها

 • www.control.com

 • temperatures.com

 • فهرست وب سايت هاي ايراني • فهرست مقالات

  جستجو:
  [ 1 ]
  بمب هسته اي چگونه كار مي‌كند؟
  بمب هسته اي چگونه كار مي‌كند؟ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 310
  شما احتمالاً در کتابهای تاریخ خوانده‌اید که بمب هسته‌ای در جنگ جهانی دوم توسط آمریکا علیه ژاپن بکار رفت و ممکن است فیلم‌هایی را دیده باشید که در آنها بمب‌های هسته‌ای منفجر می‌شوند. درحالیکه در اخبار می‌شنوید، برخی کشورها راجع به خلع سلاح اتمی با یکدیگر گفتگو می‌کنند، کشورهایی مثل هند و پاکستان سلاح‌های اتمی خود را توسعه می‌دهند.

  سيستم مكان يابي جهاني يا GPS چيست؟
  سيستم مكان يابي جهاني يا GPS چيست؟ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 443
  سیستم مکان یابی جهانی ( Global Positioning System ) یک سیستم هدایت ( ناوبری) ماهواره ای اســت شـامل شبکه ای از 24 ماهواره درگردش که درفاصله 11 هزارمایلی ودر شش مدارمختلف قراردارند .
  بررسي كاربرد سيستم اطلاعات جغرافيايي (جي.‌آي.‌اس.) GIS
  پیچیدگی، تنوع وحجم انبوه اطلاعات جغرافیایی ازیک سو و توانایی‌های رایانه درعرصه اطلاعات ازسوی دیگر، فلسفه وجودی سیستم‌‌های اطلاعات جغرافیایی(جی‌آی‌اس) را تبیین می‌کند. ازآنجاکه بخش عمده اطلاعات علوم زمین موجود در پایگاه‌های مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران، شامل اطلاعات مکانی وتشریحی است،
  انرژي هاي نو: دودكش خورشيدي- راهكاري جديد براي توليد برق از انرژي خورشيدي
  اساساً اگر بخواهید انرژیهای تجدید‌پذیر از کاربرد وسیعی برخوردار شوند باید که تکنولوژی‌های ارایه شده ساده و قابل اعتماد بوده و برای کشورهای کمتر توسعه یافته نیز مشکلات فنی به همراه نداشته باشد و بتوان از منابع محدود مواد خام آنها نیز استفاده کرد
  از تكنولوژي تلفن همراه غفلت كرديم؛ ارتباطات باند وسيع را دريابيم
  با همگانی شدن استفاده از سرویس‌های مخابراتی، آنچه که از اهمیت بالایی برخوردار شده است، دسترسی همگانی به سرویس‌های " باند وسیع " است. در نوشتار حاضر، مفهوم " باند وسیع " ، مسائل مرتبط با آن و تکنولوژی‌هایی را که دسترسی به پهنای باند زیاد را ممکن می‌سازند، مرور می‌کنیم. در انتها نیز دربارة نحوة برخورد کشور ما با مسألة " باند وسیع " تحلیلی ارائه خواهیم داد
  Proportional Integral Derivative PID Controllers
  Proportional Integral Derivative PID Controllers بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 431
  Tutorials about PID are often very technical with a lot of mathematics that leave many people unable to comprehend. Our goal is try to explain PID controllers so that people can easily understand the theory behind them. On this first page we have to start out with terminology and some technical information so that you understand the basics of PID control.
  انتقال برق بدون سيم از سطح ماه
  انتقال برق بدون سيم از سطح ماه بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 314
  یکی از ایده های جدید تولید انرژی، انتقال انرژی خورشیدی از سطح ماه بصورت بی سیم است. اصول اولیه این طرح توسط دکتر دیوید کریسول (Dr. David Criswell) محقق دانشگاه هوستون تگزاس و مدیرمؤسسه Space Systems Operations ارائه شده است.
  شبكه موبايل چگونه كار مي كند؟
  شبكه موبايل چگونه كار مي كند؟ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 337
  در تلفن ثابت "هویت " مشترک مشخص است ِ از کجا؟ از آنجایی که مخابرات با کشیدن دو رشته سیم مسی تا در منزل یا محل کار و دادن بوق این کار برای مشترک کرده است.پس مرحله اول در شبکه مخابرات "هویت" یا شناسایی معتبر بودن مشترک است .
  آسيمو ربات انسان نماي قرن بيست­ويكم
  آسيمو ربات انسان نماي قرن بيست­ويكم بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 309
  شرکت هوندا موتور در راستای ساخت رباتهای انسان نما بدنبال ساخت رباتی بود که بتواند در کنار انسانها زندگی کند و فعالیت اجتماعی داشته باشد. در سال 2000 اولین محصول این پروژه (ASIMO) متولد شد. ASIMO مخفف کلمات Advanced Step in Innovative Mobility می­باشد.
  اصول عملكرد اسيلوسكوپ
  اصول عملكرد اسيلوسكوپ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 381
  اسیلوسکوپ در حقیقت رسامهای بسیار سریع هستند که سیگنال ورودی را در برابر زمان یا در برابر سیگنال دیگر نمایش می‌‌دهند. قلم این رسام یک لکه نورانی است که در اثر برخورد یک باریکه الکترون به پرده‌ای فلوئورسان بوجود می‌آید.
  ترانسفرماتور
  ترانسفرماتور بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 285
  قسمت اعظم انرژی الکتریکی مورد نیاز انسان در تمام کشورهای جهان ، توسط مراکز تولید مانند نیروگاههای بخاری ، آبی و هسته‌ای تولید می‌شود. این مراکز دارای توربینها و آلترناتیوهای سه فاز هستند و ولتاژی که بوسیله ژنراتورها تولید می‌شود، باید تا میزانی که مقرون به صرفه باشد جهت انتقال بالا برده شود.
  سيستم هاي سه فازه
  سيستم هاي سه فازه بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 741
  در نیروگاه های برق یک ژنراتور الکتریکی توان مکانیکی را به یک دسته از جریان های الکتریکی متناوب تبدیل می کند که از هر کدام از سیم پیچ های الکترومغناطیسی یا سیم پیچ های ژنراتور تولید می شوند. جریان ها همگی توابعی سینوسی از زمان هستند و همگی دارای فرکانسی مشابه اما با زاویه های فاز متفاوت.
  زبان برنامه نويسي سي (C)
  زبان برنامه نويسي سي (C) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 479
  برای کسانی که از یک زبان سطح بالا مانند pascal یا basic به سراغ سی میایند ممکن است جمله "این زبان سطح پایین است " برایشان چندان با معنی نباشد. حقیقتا زبان سی فقط مقداری از یک اسمبلر بیشتر دارد و البته به همراه تعدادی قابلیت سطح بالا ، در سی مانند اسمبلی همه چیز به عهده خودتان است.
  آدم‌ها و كنترلر PID
  آدم‌ها و كنترلر PID بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 281
  گاهی می‌شود آدم‌ها را شبیه یک کنترلر PID در نظر گرفت.
  معمولا ضریب Pی‌شان زیاد است و در نتیجه تا به عقیده‌ای برسند حسابی نوسان عقیدتی دارند. یک روز می‌گویند آب سرد است، فردا می‌گویند گرم است، روز بعد می‌گویند سرد است، فردای‌اش می‌گویند گرم است تا این‌که آخر سر به این نتیجه برسند که ولرم است
  تازه‌هاي صنعت‌برق
  تازه‌هاي صنعت‌برق بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 236
  درشبکه قدرت شهر نیویورک جهت کنترل توان عبوری از بخشی از شبکه، از یک سیستم الکترونیک قدرت با سرعت عملکرد زیاد استفاده شده است. سیستم مذکور که در آن ازجدیدترین فن‌آوری موجود در زمینه ادوات FACTS (سیستم‌های انتقال AC انعطاف‌پذیر Flcxible AC Transmission Systems) استفاده شده است
  ليست كتبي كه در دانشگاههاي كشور در زمينه مهندسي برق تدريس ميشود
  1. آشنایی با مدارهای مجتمع تی تی ال TTL 74000 – مسعود نظرزاده – جلیل شبری – مؤسسه انتشارات تلاش – 1371
  2. آشنایی با مهندسی برق و الکترونیک – حسن کلهر – انتشارات شرکت سهامی انتشار – 1363
  3. آنتن ها تحلیل و طراحی- حبیب الله عبیری و دیگران – انتشارات دانشـگاه شـیراز- 1373
  فصل چهارم - سيستمهاي كنترل گسترده(DCS) - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي
  امروزه DCSها به عنوان یک ابزار اتوماسیون معمول در آمده اندکه از دیدگاههای مختلف می توانند تعابیر مختلفی داشته باشند. از نقطه نظر مهندسی پروسه این سیستم می تواند سبب بهبود میزان تولید و کیفیت تولید و ایمنی و قابل اطمینان و انعطاف پذیری بیشتر قسمتهای صنعتی و افزایش حوزه نظارت بر مراحل اجرای یک پروسه به کار گرفته می شود.
  مجموعه مقالات برگزيده در نهمين كنفرانس دانشجويي مهندسي برق ايران دانشگاه تهران - شهريور 1385
  بررسی آرایشهای مختلف سیستم الکتریکی توربینهای بادی سرعت متغیر
  بررسی فلیکر در مزارع بادی و مدلسازی فلیکرسنج
  بررسی اثر مدل های مختلف بار در پخش بار سیستم توزیع برق
  تکنولوژی نیمه هیبرید، راهبردی در جهت بهینه نمودن مصرف سوخت در خودروهای احتراق داخلی و صرفه جویی در انرژی
  مطالبي در مورد موتور استارترها
  مطالبي در مورد موتور استارترها بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 288
  همانطوری که می دانید ، راه اندازی موتورهای القایی در صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به خصوص این که امروزه استفاده از راه اندازهای الکترونیکی مانند راه اندازهای نرم - کنترلر های سرعت بسیار مرسوم شده است و لازم است علاقه مندان و کارشناسان این رشته روشهای کنترل و راه اندازی موتورها را به شیوه های کلاسیک به دیده فراموشی بسپارند و به فراگیری روشهای بروز بپردازند.
  Automation in a Textile Dyeing Factory
  Automation in a Textile Dyeing Factory بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 274
  Labor cost has been continually rising over the past two decades and employees have become more aware about employment standards legislation. As a result, many manufacturers have moved their operations to China or other countries where costs are lower and employee welfare regulations are less strict.
  آشنايي با درمان عارضه خشكي و بيماري چشم دركار با كامپيوتر واينترنت ، بيماري CVS
  عارضه خشکی و بیماری چشم CVS یک بیماری کار مداوم با مانیتور ( صفحه نمایشگر) است ؛ تقریباً ۳ تا ۴ درصد کسانی که زیاد با کامپیوتر کار می کنند گرفتار این علائم هستند. مهم ترین علائم CVS عبارتنداز: خستگی و خشکی چشم، سوزش، ریزش اشک و تاری دید و ممکن است سبب درد در گردن و شانه ها نیز بشود.
  آيا نانوذرات به سلامتي انسان آسيب مي‌رسانند؟
  فناوری‌های نانو در زمینه‌های گوناگونی همچون توسعه داروها، آلودگی‌زدایی آب‌ها، فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی تولید مواد مستحکم‌تر و سبک‌تر دارای مزایای بالقوه می‌باشند. در حال حاضر شرکت‌های زیادی نانوذرات را به شکل پودر، اسپری و پوشش تولید می‌‌کنند
  MATLAB نرم افزار يا زبان برنامه نويسي؟
  MATLAB نرم افزار يا زبان برنامه نويسي؟ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 934
  معمولا نرم افزارها را با کمک یک زبان برنامه نویسی قدرتمند طراحی می کنند زیبایی، خوانایی وتوانمندی وسادگی هر نرم افزار به زبان برنامه نویسی مربوط می شود که با آن نرم افزار نوشته اند . اما در نهایت هر نرم افزار دارای امکانات محدودی می باشد. ممکن است بسیاری از حالات خاص یک مسئله را در طراحی آن نرم افزار در نظر نگرفته با شند که محدودیتهایی برای نرم افزارایجاد می کند
  پورت USB چيست ؟
  پورت USB چيست ؟ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 1518
  کامپیوترهای جدید دارای یک و یا چندین کانکتور Universal Serial Bus)USB) می باشند. کانکتورهای فوق امکان اتصال تجهیزات جانبی متفاوتی نظیر : چاپگر، اسکنر ، دوربین های وب و ... را فراهم می نمایند.سیستم های عامل پورت های USB را حمایت می نمانید و درایور آنان به سرعت و به سادگی نصب می گردد .
  اطلاعات كلي در مورد ميكروكنترلرهاي AVR
  اطلاعات كلي در مورد ميكروكنترلرهاي AVR بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 1761
  میکروهای AVR دارای انعطاف پذیری غیر قابل مقایسه و بی همتایی هستند.آنها قادر به ترکیب هر نوع کدی با یک معماری کارامد از طریق زبانهای C و Assembly هستند و قادرند از طریق این برنامه ها تمام پارامترهای ممکن در یک سیکل یا چرخه ماشین را با دقت بسیار بالا هماهنگ کنند.
  رادار تصويري
  رادار تصويري بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 567
  رادار یک سیستم الکترومغناطیسی است که برای تشخیص و تعیین موقعیت هدف بکار می رود . با رادار می توان درون محیطی را که برای چشم ،غیر قابل نفوذ است دید مانند تاریکی ،باران،مه.برف،غبار و غیره . اما مهمترین مزیت رادار توانایی آن درتعیین فاصله یا حدود هدف می باشد .
  فيبر نوري چيست و كاربرد و عملكرد فيبر نوري چگونه است
  فیبر نوری یکی از محیط های انتقال داده با سرعت بالا است . امروزه از فیبر نوری در موارد متفاوتی نظیر: شبکه های تلفن شهری و بین شهری ، شبکه های کامپیوتری و اینترنت استفاده بعمل می آید. فیبرنوری رشته ای از تارهای شیشه ای بوده که هر یک از تارها دارای ضخامتی معادل تار موی انسان را داشته و از آنان برای انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی استفاده می شود.
  بلوتوث Bluetooth
  بلوتوث Bluetooth بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 240
  صنعت IT در جهان از سال ۲۰۰۰ به بعد تحولات بسیارى را به خود دیده است. هر روزه مردم با یک تکنولوژى جدید روبه رو مى شوند و دنیاى پیچیده و پیشرفته امروزى مردم را وادار به حرکت مى کند. اما سرعت این حرکت به قدرى زیاد است که حتى متخصصین IT را هم به تعجب واداشته است. با ایجاد هر تکنولوژى مردم مشتاق شده تا با آن آشنا شوند
  رادار سونار Sonar radar
  رادار سونار Sonar radar بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 675
  سونار (sonar) ، ناوبری و تشخیص فاصله توسط صوت ( sound navigation and ranging)، تکنولوژی است که با استفاده از انتشار صدا در زیر آب قادر به شناسایی دیگر ناوها یا کشتی ها است . در انگلستان این تکنولوژی با نام ASDIC ( 1948) شناخته شده است .
  SMES يا ابرساناي ذخيره كننده انرژي مغناطيسي چيست؟ (مزايا و تاثير آن بر پايداري ژنراتور سنكرون نيروگاهي)
  استفاده از ذخیره ساری های انرژی با ظرفیت بالا به منظور تراز ساری منحنی مصرف و افزایش ضریب بار، از اولین کاربردهای ذخیره انرژی در سیستم قدرت در جهت بهره برداری اقتصادی می باشد. علاوه بر این،اغتشاشهای مختلف در شبکه ( تغییرات ناگهانی بار، قطع و وصل خطوط انتقال،...) خارج شدن سیستم از نقطه تعادل را به دنبال دارد.
  فهرست مطالب - سيستم هاي كنترل توزيع شده (DCS)
  فهرست مطالب - سيستم هاي كنترل توزيع شده (DCS) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 323
  یکی از مقوله هایی که امروزه در زمینه اتوماسیون مورد توجه قرار گرفته است ، مسئله ایجاد شبکه کامپیوتری برای کنترل فرآیندهای صنعتی است ، یکی از این سیستمها، سیستم کنترل توزیع شدهDCS میباشد .
  تحقیق زیر مطالب جمع آوری شده و انتخاب شده ای از مدرک Elsag Bailey process automation و جزوات I&C Maintenance و مدارک بهره برداری ابزار دقیق توربین گاز V94 و مدارک گسسته شرکت Ansaldo و تجربیات عملی میباشد .
  فيلد باس چيست ؟
  فيلد باس چيست ؟ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 3197
  در یک سیتم متمرکز ، همه حسگرها و تحریک کننده ها مستقیما ً به سیستم مونیتور مرکزی متصل می شوند. در یک سیستم بزرگ که تعداد ورودی و خروجی ها به هزاران می رسد واین تعداد بسیار فراتر ظرفیت سخت افزار کامپیوتر است ، هر دوره اخذ اطلاعات از ورودی ها بیشتر از زمان محدود تعریف شده توسط سیستم طول خواهد کشید.
  فهرست مطالب - حفاظت سيستم هاي قدرت
  فهرست مطالب - حفاظت سيستم هاي قدرت بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 304
  این پایانامه تحقیقی است درباره هماهنگ کردن سیستمهای حفاظتی رایج و حفاظت در سطح وسیع برای سیستمهای قدرت .تاکید بیشترما حفاظتهای دیستانس و اضافه جریان است . این دو نوع حفاظت با تمام جزییاتش با کمک نرم افزار Modelica شبیه سازی می شوند.
  معرفي برخي منابع درسي دوره كارشناسي رشته مهندسي برق
  الکترومغناطیس ** :
  - الکترومغناطیس میدان و موج – چنگ *
  - الکترومغناطیس – ویلیام هیت
  فهرست مطالب - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي
  فهرست مطالب - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 517
  در هر صنعتی اتوماسیون سبب بهبود تولید می گردد که این بهبود هم در کمیت ومیزان تولید موثر است و هم در کیفیت محصولات.هدف از اتوماسیون این است که بخشی از وظایف انسان در صنعت به تجهیزات خودکار واگذار گردد.بسیاری از کارخانه ها کارگران خود را برای کنترل تجهیزات می گمارند و کارهای اصلی را به عهده ماشین می گذارند.
   مدلسازي و شبيه سازي عناصر خطي سيستمهاي قدرت درحالت گذرا - بخش اول
  تحلیل مسایل مهندسی در ابعاد بزرگ و پیچیده بسیار فراتر از توانایی انسان است.بسیاری از مسایل مهندسی در عمل در گروهی قرار میگیرند که نمی توان برای آنها راه حل تحلیلی بدست آورد.یک چنین مشکلی باعث گردید که کامپیوتر و تکنیکهای عددی بعنوان یک ابزار قوی محاسباتی راه خود را دربررسی مسایل مهندسی باز کنند.
  بانكهاي خازني (مهندسي برق قدرت)
  بانكهاي خازني (مهندسي برق قدرت) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 548
  می دانیم در شبکه های جریان متناوب توان ظاهری که از مولدها دریافت می شود به دو بخش توان مفید و غیر مفید تقسیم می شود . نحوه این تقسیم به شرایط مدار بستگی دارد به این معنی که هر قدر ضریب توان (CosΦ) به یک نزدیکتر باشد سهم توان مفید بیشتر است .
  فهرست مطالب - شبكه هاي بي سيم (Wireless)
  فهرست مطالب - شبكه هاي بي سيم (Wireless) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 759
  شبکه‌های کامپیوتری بی‌سیم محلی (WLAN) و کاربرد آن در جامعه و بویژه محیط‌های عملیاتی خاص که در آنها برپائی شبکه‌های معمولی سیمی مقدور نمی‌باشد و یا برپائی آنها باعث کاهش کارائی تجهیزات کامپیوتری می‌گردد، موضوع این تحقیق می‌باشد. دربخش نخست این تحقیق تجهیزات نصب این نوع شبکه‌ها مورد بررسی قرار گرفته اند.
  مهندسي پرتو پزشكي
  مهندسي پرتو پزشكي بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 1313
  یکی از روشهای تشخیصی و درمانی ارزشمند در طب، پزشکی هسته ای می باشد. که تبلور آن از ابتدا تا کنون تلفیقی از کشفیات مهم تاریخی بوده است. اولین جرقه در سال 1895 با کشف اشعه X و در 1934 با کشف مواد رادیواکتیو زده شد. اولین استفاده کلینیکی مواد رادیواکتیو، در سال 1937 جهت درمان لوسمی در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بود.
  هوش مصنوعي (artificial intelligence)
  هوش مصنوعي (artificial intelligence) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 283
  هوش مصنوعی (artificial intelligence) را باید عرصهٔ پهناور تلاقی و ملاقات بسیاری از دانشها، علوم، و فنون قدیم و جدید دانست. ریشه‌ها و ایده‌های اصلی آن را باید در فلسفه، زبان‌شناسی، ریاضیات، روان‌شناسی، نورولوژی، و فیزیولوژی نشان گرفت و شاخه‌ها، فروع، و کاربردهای گونه‌گونه و فراوان آن را در علوم رایانه، علوم مهندسی، علوم زیست‌شناسی و پزشکی،
  معرفي رشته دانشگاهي مهندسي برق
  معرفي رشته دانشگاهي مهندسي برق بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 261
  یکی از بهترین تعریف هایی که از مهندسی برق شده است، این است که محور اصلی فعالیت های مهندسی برق، تبدیل یک سیگنال به سیگنال دیگر است. که البته این سیگنال ممکن است شکل موج ولتاژ یا شکل موج جریان و یا ترکیب دیجیتالی یک بخش از اطلاعات باشد.
  شبكه چيست و چرا به شبكه نيازمنديم ؟
  شبكه چيست و چرا به شبكه نيازمنديم ؟ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 368
  شبکه عبارت است از ارتباط یکپارچه کامپیوترها ، پرینترها ، فکسها ، مودمها ، سرورها و بعضاً تلفنها . و شاید بتوان آن را به نوعی به زنجیره ارتباطی شما با تهیه کنندگان ، شرکا و مشتریها تشبیه نمود . شما می توانید از طریق کابل کشی ( به صورت پنهان در پشت میزها ، زیر کف و یا سقف ) وارتباطات رادیویی ( در جاهایی که کابل کشی ثابت مشکل می باشد )
  در اين مقاله با ۲۵ نكته كاربردي براي استفاده بهتر از موتور جستجوي گوگل آشنا مي شويد
  با اطلاع از چگونگی نوشتن عبارات جستجو در موتورهای جستجو، می‌توانید اطلاعات موردنیازتان را به راحتی پیدا کنید. به عنوان مثال دستور <کلمه مورد نظر: Inurl> باعث می‌شود تا موتور جستجوی گوگل، همه صفحاتی که در آدرس url آن‌ها، کلمه مورد نظر وجود داشته باشد را برایتان فهرست کند.
  رباتي كه طي 24 ساعت بدون دخالت انسان 200 متر ساختمان بنا مي كند
  سیستم رباتیک ابداعی دکتر بهرخ خوشنویس، استاد ایرانی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در بین 4300 طرح رباتیک ابتکاری که از سوی داوران جایزه ملی ابتکارات (National Invention Prize)‌ آمریکا مورد بررسی‌ قرار گرفته‌اند، به همراه 24 طرح دیگر به مرحله نهایی این رقابت فشرده علمی راه یافت.
  نحوه ساخت يك روبات مسيرياب
  نحوه ساخت يك روبات مسيرياب بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 1603
  بر روی زمین خطی سیاه رنگ متمایز از زمینه روشن تصور کنید . پهنای این خط در حدود دو سانتی متر و طول انرا نامحدودبا پیچ وخمهای فراوان تصورکنید تئوری میگوید وقتی نور به جسمی کدر یا سیاه رنگ برخورد می کند قسمت بیشتری از نورجذب ان می شود و مقدار کمی از ان باز تابیده میشود و وقتی نور به جسمی روشن و سفید بتابد قسمت زیادی از نور را باز می تاباند ...
  بيوتكنولوژي، بيونانوتكنولوژي و نانوبيوتكنولوژي: مرزها و هم پوشاني ها، تشابهات و تمايزات
  سؤالی که به ذهن متواتر شده و محققان به علم بیوتکنولوژی و نانوبیوتکنولوژی را متوجه آن کرده است این است که مرز بیوتکنولوژی و نانوبیوتکنولوژی در کجاست؟ در این مقاله به بحث راجع به پاسخ این سؤال پرداخته میشود.
  كاربرد‌هاي ابتكاري تا بازاريابي ميـكرو و نـانـوسـيـسـتـم‌هـا
  در سال‌های اخیر، استفاده از فناوری‌های میکرو در کاربردهای زیستی افزایش یافته است (بیش از 40 درصد در هر سال). همچنین فناوری‌های نانو به سرعت، متداول و رایج شده‌اند. به واسطة‌ توسعه صنعتی میکروتراشه‌ها، آزمایشگاه‌های روی تراشه‌ و نیز پژوهش در زمینه فناوری‌ نانوی زیستی که در آزمایشگاه‌های معتبر دانشگاهی انجام می‌گیرد،
  نانوكامپوزيت هاي خاك رس / پليمر
  نانوكامپوزيت هاي خاك رس / پليمر بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 509
  نانوکامپوزیتهای خاک رس / پلیمر بهبود فوق‌العاده‌ای در بسیاری از خواص فیزیکی و مهندسی پلیمرهایی که در آنها از مقدار کمی پرکننده استفاده می‌شود، ایجاد می‌کند. این تکنولوژی که امروزه می‌تواند کاربرد تجاری نیز پیدا کند، توجه زیادی را طی سالهای اخیر به خود جلب کرده است.
  دسته‌بندي‌هاي كاربردي نانو فناوري و اولويت‌هاي تحقيقاتي- تجاري
  در این مقاله با اشاره به نانوبیوذرات به کاربردهای آنها اشاره شده است. با اشاره به نانوکپسول ها و تعریف آنها به کاربرد این نانوکپسول ها اشاره شده است. همچنین در این مقاله به درخت سانها، کاتالیتها، ذرات ویروس مانند، پروتئین نانوذرات و کاربردهای آنها اشاره ای شده است. در ادامه این مقاله نقش نانولولهها و نانوکامپوزیتها در صنعت و تولیدات صنعتی آورده شده است. به کاربردهای این مقاله میتوان به نانوفیلتراسیون، نانوسنسورها و مواد هوشمند اشاره کرد.
  همگرايي زيست فناوري و فناوري‌نانو
  همگرايي زيست فناوري و فناوري‌نانو بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 290
  ممکن است به نظر آید که انقلاب حاضر در زمینه زیست‌شناسی و فناوری‌نانو به صورت ادامه منحنی لگاریتمی یادگیری بشر است که برای قرون متمادی ادامه داشته است. با این حال این لحظه در تاریخ از نظر ما بسیار متفاوت است. همگرایی زیست‌فناوری و فناوری نانو و پیشرفت‌های ایجاد شده در 30 سال اخیر در هر دو زمینه، می‌تواند دانش فنی و علمی را به نحوی بی‌سابقه‌در تاریخ بشر افزایش دهد.
  نانوغذاهاي ايمن و بي‌خطر
  نانوغذاهاي ايمن و بي‌خطر بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 324
  اختراعات فناوری نانو در محصولات غذایی منجر به ورود محصولات جدید و بدیعی به بازار شده است.در طی چند سال اخیر فناوری‌نانو به عنوان جزء مهمی از صنعت غذا تبدیل شده است. شرکت‌های مطرح در صنایع غذایی به تحقیق و توسعه در این زمینه پرداخته‌اند و انتظار می‌رود اولین موج محصولات در آینده نزدیک به بازار وارد شود. این مقاله نگاهی به تلاش چند شرکت در زمینه نانوغذاهاست که خوانندگان را با قسمتی از پیشرفت‌های ‏جدید در این عرصه آشنا می‌کند.
  كاربردهاي فناوري‌نانو در صنعت مواد غذايي
  كاربردهاي فناوري‌نانو در صنعت مواد غذايي بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 548
  برگزاری همایش‌‌هایی با موضوع فناوری‌نانو، راه‌اندازی کنسرسیوم‌هایی برای مواد غذایی بهتر و سالم‌تر، همچنین بالا بردن آگاهی مردم از طریق رسانه‌ها، مؤید تأثیرگذاری فناوری‌نانو بر صنایع غذایی است. انواع کاربردهای نانو در این زمینه شامل بسته‌بندی‌های هوشمند، مواد نگهدارنده و مواد خوراکی تعاملی (interactive) است، که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد موادغذایی را با توجه به ذائقه و نیازغذایی مورد نظرشان تغییر دهند.
  فناوري نانو چيست؟
  فناوري نانو چيست؟ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 15816
  نانوتکنولوژی، فناوری جدید است که تمام دنیا را فرا گرفته است و به تعبیر دقیقتر "نانوتکنولوژی بخشی از آینده نیست بکله همه آینده است" . در این نوشتار بعد از تعریف نانوتکنولوژی و بیان کاربردهای آن دلایل و ضرورتهای توجه به این فناوری آورده شده است:
  ميكرو كنترلر AVR
  ميكرو كنترلر AVR بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 724
  میکرو کنترلر AVR به منظور اجرای دستورالعملهای قدرتمند در یک سیکل کلاک(ساعت) به اندازه کافی سریع است و می تواند برای شما آزادی عملی را که احتیاج دارید به منظور بهینه سازی توان مصرفی فراهم کند.
  تنظيم كننده ي مغزBrain Pacemaker
  تنظيم كننده ي مغزBrain Pacemaker بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 219
  تنظیم کننده ی مغز برای درمان کردن افرادی که دارای بیماری صرع ،پارکینسون ، افسردگی وغیره استفاده می شود. تنظیم کننده دستگاهی است که درون مغز جای میگیرد پیام های الکتریکی به بافت ارسال می کند.این روش درمان تحریک عمقی مغز نام دارد .تحریک مغز ممکن است برای درمان باشد ویا پیشگیری.
  روباتيك و روبات در ايران
  روباتيك و روبات در ايران بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 287
  در زمینه تولید روبات هنوز کسی در ایران چیزی نشنیده است، مگر تعمیر و بازسازی روباتهای وارداتی تنها بخش ،ساخت روبات ،برای مسابقات روباتیک میماند که باید خدمتان عرض کنم تیم های ایرانی کم ترین حضور را دارند آنهم بدلیل هزینه قابل توجه ساخت میباشد که نبود حمایت دانشگاه ها چه مالی و چه هر چیز دیگری
  صنعت روباتيك - گستردگي علم روباتيك- نياز و آينده شغلي
  امروزه استفاده از روباتها واتوماسیون غیر قابل انکار و معرفی شده برای تمام صنایع و کارخانه ها میباشد به طوری که کارخانه ها روز به روز به این سمت روی می آورند دلیلش هم مشخص است زیرا بازده ای بهتر و سرعت دقت کم هزینه بودن دیگر خصوصیات مورد انتظار را به ارمغان میآورد.
  رشته روباتيك چيست
  رشته روباتيك چيست بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 236
  رشته فنی مهندسی روباتیک یکی از رشته های میان رسته ای جدید در ایران میباشد ،جدید بودنش میتواند بدلیل تاسیس در حد اکثر 15 سال گذشته باشد و میان رشته ای است به دلیل اشتراکاتی که با رشته های مهندسی برق گرایشات الکترونیک و کنترل و همچنین مهندسی مکانیک گرایش طراحی جامدات و مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزاردارد.
  مقدمه - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي
  مقدمه - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 311
  اصطلاح اتو ماسیون صنعتی به طور عام مربوط به علوم و تکنولوژی کنترل پروسه است و شامل کنترل فرایند های متفاوتی در صنعت است. این بحث امروزه در مجامع صنعتی بصورت خیلی عادی رایج است و در بسیاری از اماکن صنعتی به مرحله اجرا در آمده است.
  فصل اول - مقدمه اي بر سيستم هاي كنترل - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي
  در هر صنعتی اتوماسیون سبب بهبود تولید می گردد که این بهبود هم در کمیت ومیزان تولید موثر است و هم در کیفیت محصولات.هدف از اتوماسیون این است که بخشی از وظایف انسان در صنعت به تجهیزات خودکار واگذار گردد.بسیاری از کارخانه ها کارگران خود را برای کنترل تجهیزات می گمارند و کارهای اصلی را به عهده ماشین می گذارند.
  فصل دوم - انتقال اطلاعات در صنعت - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي
  در سالهای اخیر مسئله بر قراری ارتباط در پروسه های صنعتی رشد چشمگیری داشته است. پیش از این ارتباط درصنعت و پرو سه های کنترل صنعتی به فرستادن سیگنال از جانب یک مرکز کنترل به مرکز فرماندهی خلاصه می شد، اما امروزه تمام کنترل کننده های کوچک و بزرگ (PLCs) در هر نقطه ای از فیلد که باشند
  فصل سوم - كنترل كننده هاي برنامه پذيرProgrammable Logic Controller) PLC) - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي
  PLCاز عبارت Programmable Logic Controller به معنای کنترل کننده قابل برنامه ریزی گرفته شده است.PLC کنترل کننده ای است نرم افزاری که در قسمت ورودی، اطلاعات را بصورت باینری دریافت و آنها را طبق برنامه ای که در حافظه اش ذخیره شده پردازش می نماید و نتیجه عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمانهایی به گیرنده ها و اجرا کننده های فرمان ، ارسال می کند.
  فصل پنجم - سيستم هاي اتوماسيون APACS - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي
  بیشتر فرایندها شامل ترکیبی ازفرایندهای پیوسته(دما،فشار،فلو)وفرایندهای گسسته(مدارهای دیجیتال برای پمپها و شیرها)می باشند.به طور مرسوم سیستمهای کنترل توسعه یافته(DCS)جهت اداره کنترل پیوسته بسیار سودمند هستند و کنترل کننده های برنامه پذیر(PLCs) برای کنترل گسسته ابزار مناسبی می باشند.
  فصل ششم - سيستمهاي SCADA - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي
  SCADAیا Supervisory Control And Data Acquisition از اصول کلی سیستمهای DCS پیروی می کند.گرچه هردو سیستم بر پایه یک هدف بنا شده اند. تفاوتهای عمده ای نیز باهم دارند از جمله این تفاوتها می توان به نوع کاربرد و کارآیی این سیستمها اشاره کرد.
  فصل هفتم - سيستمهاي فيلد باس ومقايسه آنها با سيستمهايDCS - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي
  در اوایل دهه 1960 ادوات وکنترلر های الکترونیکی جایگزین کنترلرهای نیوماتیکی شدند که از مزایای این کنترلر هامی توان سرعت و دقت زیاد و کم حجم بودن آنها را نام برد. طولی نکشید که کامپیوترهای دیجیتال که قابلیت پردازش لوپها ی کنترلی را داشتند، جایگزین کنترلرهای الکترونیکی شدند.
  نيروي خلا يا گرانش؟ VMR – PCR!
  نيروي خلا يا گرانش؟ VMR – PCR! بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 390
  شاید این نظریه دهها سال پیش می بایست مطرح می شد که نیروی گرانشی وجود ندارد و این تماما برآیند دافعه ی بین خلا و ماده است که گرانش می نامیم.اما با گذشت چندین سال حتی فکر محققی به این سو نمی رود که سیستم جارو برقی(Vacuum cleaner) که از نام آن نیز مشخص است دلالت بر این امر دارد که نیروی گرانشی وجود ندارد.
  فصل اول - معرفي - شبكه هاي بي سيم صنعتي (Wireless)
  فصل اول - معرفي - شبكه هاي بي سيم صنعتي (Wireless) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 574
  این شبکه‌ها محبوبیت خاصی در بین برخی مشاغل و مکانهای عمومی مانند خدمات انبارداری، خدمات بیمارستانی و دانشگاهها پیدا کرده‌اند. در این محیطها از پایانه‌های دستی و Note Book ها برای ارسال همزمان3 اطلاعات به کامپیوترهای مرکزی ، استفاده می‌کنند.
  فصل دوم - شبكه هاي بي سيم محلي - شبكه هاي بي سيم صنعتي (Wireless)
  میتوان گفت در حالت کلی 2 نوع فن آوری برای ارسال اطلاعات در شبکه های WLAN وجود دارد که عبارتند از :‌ فن آوری مادون قرمز(‌IR ) و فن آوری فرکانس رادیویی(‌RF ) ‌ .
  فصل سوم - بلوتوث (Bluetooth) - شبكه هاي بي سيم صنعتي (Wireless)
  در سال 1998 شرکت ال . ام . اریکسون علاقمند شد تا گوشی تلفنهای همراه تولیدی او بتوانند بصورت بی سیم به ابزارهای دیگر ( مثل PDA ) وصل شوند . اریکسون و چهار شرکت دیگر (آی بی ام .اینتل. نوکیا و توشیبا) یک <گروه SIG > تشکیل دادند تا استانداردی بی سیم برای اتصال ایزارهای مخابراتی / رایانهای و ابزارهای جانبی آنها طراحی کنند
  فصل چهارم - شركتهاي پيشرو در زمينة wireless و مقايسة آنها
  شرکت D-Link به عنوان یکی از شرکتهای معتبر در زمینه IT و محصولات شبکه ، دارای محصولات متعدد و متنوع در کلیه قسمتهای کاربردی می باشد. محل اصلی این شرکت در کشور Taiwan قرار گرفته و دارای شعبه متعددی در سایر کشورهای مهم جهان است .
  فصل پاياني - شبكه هاي بي سيم صنعتي (Wireless)
  فصل پاياني - شبكه هاي بي سيم صنعتي (Wireless) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 388
  شبکه‌های محلی بی‌سیم یکی از انواع جدیدترین شبکه‌های کامپیوتری می‌باشد که در بسیاری از موارد در جامعه، صنعت و محیطهای درمانی کاربرد بسیار وسیعی در بسیاری از نقاط دنیا پیدا کرده‌اند.سهولت نصب و کمی هزینه نگهداری بخاطر عدم استفاده از سیم مدیران شبکه‌ها را به نصب این نوع از شبکه‌ها راغب می‌کند
  مهندسي كنترل و مانيتورينگ
  مهندسي كنترل و مانيتورينگ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 288
  یکی از بزرگترین شاخه های علوم مهندسی جدید،کنترل است وآن علمی است که در مورد چگونگی تسلط بر پدیده ها وبدست آوردن نتیجه دلخواه از پروسه مورد نظر بحث می کند، ما چه در زندگی روزمره وچه در صنعت با پروسه های کنترلی متفاوتی سروکار داریم وبه ناچار به دنبال راه حلی برای در اختیار گرفتن هر چه مناسب تر این پروسه هاهستیم.
  اتوماسيون صنعتي چيست ؟
  اتوماسيون صنعتي چيست ؟ بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 4691
  اتوماسیون صنعتی به بهره گیری از رایانه ها بجای متصدیان انسانی برای کنترل دستگاه ها و فرایندهای صنعتی گفته میشود. اتوماسیون یک گام فراتر از مکانیزه کردن است . مکانیزه کردن به معنی فراهم کردن متصدیان انسانی با ابزار و دستگاه هایی است که ایشان را برای انجام بهتر کارشان یاری میرساند. نمایانترین و شناخته شده ترین بخش اتوماسیون صنعتی ربات های
  فصل 1 - GTCMPS94  (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  فصل 1 - GTCMPS94 (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 276
  سیستمی الکترونیکی بوده که صرفاً به منظور کنترل نظارت و حفاظت توربوژنراتور V94.2 به کار گرفته شده است . سیستم GTCMPS94 یک سیستم کنترل توزیع شده (DCS) میکروپروسسوری میباشد که در این تحقیق سعی شده است قسمتهای مختلف آن بررسی گردد .
  فصل 2 - نرم افزار كنترل فرآيند LAN90 PCV  (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  LAN 90 PCV نرم افزار کنترل فرآیند می باشد که می توان آن را بر روی شبکه های مبتنی بر کامپیوترهای شخصی سازگار IBM اجرا نمود .به کمک نرم افزار فوق می توان داده های زمان – حقیقی فرآیند را ( از طریق Elsag Bailey INFI90 open و شبکه DCS,90 ) مشاهده ، دستکاری جمع آوری و تحلیل نمود .
  فصل 3- سيستم شبكه (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  نرم افزار کنسول LAN 90 PCV بر روی کامپیوترهایی که به شکل یک شبکه به یکدیگر متصل شده اند قابل اجرا می باشد . شبکه به کامپیوتر ها اجازه می دهد تا اطلاعاتشان را به اشتراک گذارند . هر کامپیوتری روی شبکه به یک گره معروف بوده و هر گره دارای یک شماره مختص به خود می باشد که به کمک این شماره ها می توان تشخیص داد ...
  فصل 4 - نظارت و كنترل فرايند (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  صفحات گرافیکی برای نمایش مقادیر از یک پنجره گرافیکی استفاده می کنند . متغیرهای نظارت بر واحدها را می توان از یک صفحه گرافیکی تحت نظر گرفت . در این صفحه اطلاعات جامعی از وضعیت واحد و سیستم آلارم در اختیار کاربر قرار گرفته و انحرافات بین مقادیر واقعی و مقادیر مورد نظر اعلام می گردد .
  فصل 5 - كارت هاي ارتباطي (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  مدول IMTSA01 یک مدول از سیستم RACK I/O است که جهت شکل دادن و پذیرش سیگنال های سرعت و شتاب توربین (Turbine Speed Adaptor)مورد استفاده قرار می گیرد .
  فصل 6 - مدول ثبت كننده ترتيبي حوادث (SER) (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  این مدول با کنترل کننده چند منظوره MFP کار می کند وظیفه اصلی این مدول ثبت و ارائه گزارش حوادث مهم و بحرانی واحد تحت کنترل است . این حوادث با ثبت زمانی مشخص رکورد شده و می تواند روی چاپگر ظاهر شود .SER حوادث مهم مورد اشاره را با دقت میلی ثانیه و گزارش می کند .
   فصل 7 - واسط INFI-NET با كامپيوتر (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  اینترفیس های INFI NET به کامپیوتر ، یک کامپیوتر میزبان با کنسول را با دسترسی به یک حلقه ارتباطی INFI –NET ایجاد می کنند . این اینترفیس ها مدول های INICI03,INICI01 هستند . مدول NIS ( یا INNIS01) بخشی از همه واسطهای کامپیوتر به INFI –NET است . این مدول یک خط ارتباطی هوشمند میان یک node و یک حلقه INFI-NET برقرار می کند .
  فصل 8 - واسط ارتباطي CNET TO HCU (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  مدول واسطه شبکه INNS01 و مدول پردازش شبکه INNPMM از جمله مدولهای ارتباطی سیستم هارمونی Rack I/O هستند که واسطه ارتباطی CNET-TO-HCU را تشکیل می دهند . این واسط دسترسی کنترلهای هارمونی Rack I/O را در یک HCU به CNET از سیستم کنترل هارمونی برقرار می سازد.
  فصل9 - مدول پورت ارتباطي (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  مدول LMCPM02 - ترمینال تنظیم وپیکر بندی LTT02 و یا ایستگاه کاری مهندسی EWS را به یک PCU وصل می کند . CPM یک مدول واسط سیستم گسترده سمفونی است که مبتنی بر ریز پردازنده بوده ویک محل (شیار ) را روی Mmu اشغال می کند و یک محل را ( به همراه PCU) برای پیکر بندی و تنظیم و تشخیص عیب سیستم در اختیار قرار می دهد .
  فصل10 - انواع كارتهاي ترمينيشن Termination Cards - (سيستم هاي كنترل توزيع شده DCS)
  کارت ترمینیشن I/O دیجیتال NTDIO1 وسیله در راک هارمونی است که جزئی از مدیریت پیشتاز و سیستم کنترل سمفونی می باشد . این کارت مسیر را برای 16 سیگنال ورودی از طریق مدولهای I/O زیر را فراهم می سازد .
  فصل 6 - نتيجه گيري وارائه پيشنهاد (حفاظت سيستم هاي قدرت)
  در این پایان نامه ما عملکرد و روابط بین سیستم های حفاظتی که در شبکه های قدرت بکار می رود را توضیح دادیم.همچنین منطق های برنامه نویسی ساده وپیچیده ای که برای مدل کردن رله ها به کار می رود توضیح داده شد.مدلهای شبیه سازی شده برای حفاظت محلی وحفاظت ماهوارهای تست ومشکلات هر دو بررسی شد.
  فصل 5 - نتايج شبيه سازي (حفاظت سيستم هاي قدرت)
  فصل 5 - نتايج شبيه سازي (حفاظت سيستم هاي قدرت) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 275
  در این فصل نتایج شبیه سازی را مشاهد می نماید.در قسمتهای 5.1و5.2 دلیل نا کار آمد بودن سیستمهای حفاظت محلی برسی شده.در قسمتهای 5.3 ارتباط و عکس العمل بین PSGuard ورله های حفاظتی برسی شده.نمودار امپدانس رله ها در ناحیه 3 نشان داده شده است و نحوه تنظیم آنها در شبیه سازی واندازه گیری امپدانس خط نشان داده شده است.در اینجا سعی کردیم تا جائی که ممکن تنظیم رله ها را به واقعیت نزدیک باشد زیرا مقدار واقعی در دسترس نبود.
  فصل 4- اساس شبيه سازي رله ها ومدلهاي انها (حفاظت سيستم هاي قدرت)
  در این فصل یک توضیح کلی درباره نرم افزارهای شبیه سازی شبکه به شما داده می شود . نرم افزاری که ارائه می شود Modelica است که شامل کمپایلر و گرافیک است .کیله شبیه سازی ها از مرجع[1] گرفته شده است.

  فصل 3 - حفاظت سيستمهاي قدرت (حفاظت سيستم هاي قدرت)
  یکی از دلایلی که اتصال کوتاه باید سریع در شبکه رفع شود این است که پایداری گذرای شبکه نباید از بین رود و باید خطا سریع رفع شود. به دلیل محدودیت جذب انرژی در خطوط انتقال و کابلهای فشار قوی ما باید سریع خطای اتصال کوتاه را رفع کنیم زیرا در اثر اتصال کوتاه جریان زیادی از آنها عبور میکند و گرمای شدیدی درآنها بوجود می آید
  فصل1و 2 - چكيده و مقدمه (حفاظت سيستم هاي قدرت)
  فصل1و 2 - چكيده و مقدمه (حفاظت سيستم هاي قدرت) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 362
  امروزه درسیستمهای قدرت استفاده ازخطوط انتقال با ماکزیمم بار ممکن مساله مهمی است . چون بروز خطا در سیستمها غیر قابل پیشگیری است, ما باید از سیستمهای حفاظتی اتوماتیک درخطوط استفاده کنیم که درکوتاهترین زمان ممکن خطا را درسیستم رفع کنند وباید با ایمنی بالا و عملکرد سریع و بدون دخالت اپراتورکار خود را انجام دهند.در بیشتر موارد حفاظت خطوط انتقال خیلی مشکلتر از حفاظت باس بارها است.
  انتخاب سيستم اتوماسيون مناسب (قسمت دوم)
  انتخاب سيستم اتوماسيون مناسب (قسمت دوم) بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 212
  پیش از استفاده از سیگنالهای الکتریکی برای کنترل دستگاهها در صنعت ، از ابزارهای نیوماتیک استفاده می شد. به این ترتیب که به هر field device تغذیه هوا با فشار استاندارد 100psi متصل می شد. و سیگنالهای ورودی سیستم کنترل و نیز فرمانهای کنترلر به صورت تغییرات فشار در خطوط هوای بین device و کنترلر منتقل می شد.
  سيستم هاي اتوماسيون برمبناي Data Bus Acquisition
  سيستم هاي اتوماسيون برمبناي Data Bus Acquisition بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 218
  نحوه عملکرد سیستم یاد شده بدین ترتیب است که سیستم و فرایندی از ان که میبایست کنترل شود در لایه HMI شبیه سازی می شودهمچنین فرایند توسط یک نرم افزارمانیتورینک مثل VisiDaqنمایش داده می شود.تجهیزات مورد استفاده در لایه اول 4-20mA می باشند
  انواع سيستمهاي اتوماسيون
  انواع سيستمهاي اتوماسيون بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 370
  برای سیستم های اتوماسیون می توان 2 لایه کلی در نظر گرفت
  1-لایه تجهیزات Field Level
  2-لایه میزبان Host Level
  تفاوت اساسی سیستمهای اتوماسیون در نوع لایه تجهیزات می باشد
  برق- هوش مصنوعي
  برق- هوش مصنوعي بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 239
  برق-فناوري اطلاعات
  برق-فناوري اطلاعات بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 185
  برق-مهندسي پزشكي
  برق-مهندسي پزشكي بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 175
  برق-مخابرات
  برق-مخابرات بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 193
  برق-دانش آموزان
  برق-دانش آموزان بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 171
  برق-نرم افزار
  برق-نرم افزار بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 167
  برق-عمومي
  برق-عمومي بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 164
  برق-كنترل
  برق-كنترل بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 178
  برق-قدرت
  برق-قدرت بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 185
  برق-قدرت برق-قدرت برق-قدرت برق-قدرت برق-قدرت برق-قدرت برق-قدرت برق-قدرت برق-قدرت برق-قدرت
  برق-الكترونيك
  برق-الكترونيك بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 174
  برق- اتوماسيون صنعتي و ابزار دقيق
  برق- اتوماسيون صنعتي و ابزار دقيق بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 187
  كامپيوتر-عمومي
  كامپيوتر-عمومي بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 144
  فيزيك
  فيزيك بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 155
  متفرقه
  متفرقه بخش: [فهرست مقالات] بازديد : 150
   
  [ 1 ]
   
  منوي اصلي
 • صفحه اصلي

 • فهرست مقالات

 • مطالب جديد

 • خبرنامه

 • نقشه سايت

 • طراحي وب

 • نسخه جديد سايت

 • جستجو

 • نسخه جديد سايت

 • پرسش و پاسخ

 •  

  مطالب جديد
   

       
  Designed by Ahmad Zeini Copyright © 2003 - 2012 by AutoIR iranresearch , All rights reserved. www.iranresearch.com www.iranresearch.ir www.autoir.ir Designed by Ahmad Zeini
  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت autoir.ir می باشد
  !تبادل لینک رایگان

  !امتیاز بدهید
  .ما را در گوگل محبوب کنید